Ужгород – úspěšné soustředění na Zakarpatí (UA)

21. – 25. 2. 2018 Ужгород

Na konci měsíce února absolvovali hráči z Tošanovic vydařené pětidenní soustředění na ukrajinském Zakarpatí v nádherném, nově vybudovaném sportkomplexu „Zinedine“ na periferii Užhorodu, kde měli dispozici dvě menší hřiště s umělým trávníkem, tělocvičnu, posilovnu a krytý bazén.

V rámci soustředění fotbalisté tošanovické „Chechči“ odehráli přátelský zápas s celkem Užhorodské regionální mládeže, ve kterém náš celek složený z mužů a dorostenců zvítězil 2:0.

Na závěr soustředění jsme absolvovali společně s hráči výlet do zakarpatských hor, kde nás čekalo vaření se v kotlech – čanech (jako v pekle) s následným osvěžením ve zmrzlém potoce a výborná polévka – Bograč, kterou nám připravil ukrajinec Michal, který se o nás po celou dobu soustředění skvěle staral.

Autobus, který nám finančně zajistil Michal od Kamily, tímto mu moc děkujeme, se doplnil o další zájemce z Tošanovických obcí. Pro ně byl připraven ještě výlet do „Kličkových“ termálních lázní v obci Косино a návštěva historického jádra stodesetitisícového města Ужгород.

Závěrem se sluší poděkovat Frantovi za zajištění netradičního, ale o to více zajímavého soustředění na východ od EU. Snad ne naposledy…