O víkendu přivezen plný počet bodů!

sobota + neděle 1.-2. 9.

Mužstvo mužů zajíždělo v sobotu na půdu Bohumínské části Záblatí. Na zápas byl vypraven autobus, kde se svezlo i několik příznivců Tošanovické Chechči.
Zápas začal pro hosty výborně, když už ve 4. minutě trefil bránu Michal „Jarda“ Dobiáš a hosté se tak ujali vedení 0:1. Domácí se snažili po celý zápas o vyrovnání, hlavně v druhé půli k němu měli blízko, ale gólman David Ryšánek byl proti. V nervózním závěru (65.+72) udělil rozhodčí dvou domácím hráčům druhou žlutou kartu za podražení zboku a Záblatí muselo dokončit zápas bez dvou mužů v poli. V 73. minutě vystřídal zraněného gólmana Ryšánka legenda Tošanovické kopané Wlado Pielesz, aby nulu u hostů na světelné tabuli udržel až do konce. Naopak se ještě dokázal v 93. minutě trefit po samostatné akci Mates Šimeček a upravit skóre na 0:2.
Trenér Pavel Musálek nebyl s předvedenou hrou  našich borců moc spokojený, kdy i v početní přesile hrozilo vyrovnání.
Nicméně body hráči přivezli a mužstvo si udrželo druhou příčku v tabulce, čemuž se postavili oba naši starostové čelem a hráčům v Tošanovicích na přivítanou připravili pitný režim v podobě malé bečky piva a dvou lahví vůně lesa.
V příštím zápase muži přivítají v neděli od 16 hodin celek z Věřňovic, tak je přijďte v hojném počtu povzbudit a taky se třeba trochu spravit po sobotní Dožínkové veselici.

V neděli před obědem nastoupili ke svému prvnímu soutěžnímu utkání v této sezóně naše mladé naděje – starší žáci. Autobus je dopravil do Hrádku, kde se utkali s místními vrstevníky a poprvé na velkém hřišti, když ještě loni hráli soutěž 6+1 na polovinu hrací plochy. Zápasu se nemohl z pracovních důvodů zúčastnit trenér Karel Kniezek, ale kluky na zápas skvěle připravil a zastupující trenér Pavel Musálek byl prakticky bez práce. Kluci se na hřišti projevovali, jako vyspělý tým a jak pozičně, tak v osobních soubojích, tak především v gólech domácí přehrávali. Nutno taky pochválit gólmana Petra Kováře, který vychytal minimálně dvě tutovky Hrádku. Nakonec se skóre zastavilo na neskutečných 2:11, kdy pětkrát skóroval Tomáš Machander, čtyřikrát Honza Sabela a po jednom gólu přispěli Andrzej Chýlek s Martinem Kovářem.
Trenér Musálek mimo samou chválu po zápase prohlásil: „…byl to prostě koncert!“
Příští neděli se žáci představí doma od 13:45 jako předzápas mužů v utkání s celkem Mostů u Jablunkova.