HODNOCENÍ ŽÁKŮ – PODZIMNÍ ČÁST – SEZONA 2017/2018

Dřív než budu moci hodnotit podzimní část mistrovských utkaní žáku musím ještě uvést, že před zahájením sezony mužstvo opustily  opory žáku minulé sezony /Adam Andreánský, Nicholas Nytra, Jakub Gančarčík přeřazeni  do dorostu, Vojtěch Bocek, Jakub Míchalík, Jakub Jan Nalewajka, Šimon Šimeček, odešli hrát za jiné oddíly. Všem děkují za výkony které předváděli za mužstvo žáku a  přejí všem hodně úspěchu ve sportovním životě.  Nově vytvořené mužstvo bude mít velký problém adekvátně nahradit některé posty hráčů kteří  opustili mužstvo.

Utkání        Tošanovice  –   Čeladná            2  :  17  / branky  Chýlek  Andřej, Machander Tomáš /
Jednalo se o první utkání nově vytvořeného mužstva které nedovedlo v tomto utkaní nahradil dlouholeté opory a proto u některých hráčů byla viděl velká nervozita z tohoto utkání  a taky velký a zbytečný respekt ze soupeře. Přesto někteří hráči ukázali že umí zabojovat a když budou  poctivě  pracovat  tak  si brzy vybojují pevnou pozici v základní sestavě. Chyby tohoto utkání  zbytečný respekt ze soupeře, nekoncentrovanost v obraně a nedostatečné soustředění brankaře po celou dobu  utkání a velká rezignace všech hráčů po prvním poločase.
Hodnocení  5

Utkání     Vojkovice/Dobratice – Tošanovice       5  :  4     /branky Tomáš Machander-3,Dominik Fober /
Zápas na který se všichni kluci v mužstvu těšili, místní derby a tak šlo o hodně. V zápas byl v prvním poločase v režii hostí a brzy vedli 0:3 pak následně ještě 1:4 a zdálo se že půjdeme do kabin z náskokem a tak  již se hráči nekoncentrovali na hru a dostali ještě do poločasu 2 branky a  tím se domácí celek dostál do zápasu a v druhém poločase byl lepší celek a v posledních  vteřinách utkání vstřelil vítěznou branku a to po hrubé chybě hostujícího brankař. Chyby utkání ztráta koncentrace za stavu 1:4, špatná  hra v soubojích 1na1, zbytečné vodění míče, špatná hra směrem dozadu, nefungující záložní řada , brankař nepodržel.

Utkání     Metylovice – Tošanovice   5 : 7   /branky Jan Sabela2x,Tomáš Machander3x, Dominik Fober 2x /
První body pro Tošanovice bylo poznat , že někteří hráči jíž vědí co a jak mají hrát a rovněž v tomto utkaní poprvé zastoupil Jan Sabela a hra  záloze byla velmi dobrá. Opět se ale v tomto utkaní ukázalo , že hráči nedovedou udržet koncentraci v utkání a znovu to bylo za stavu 1-4 a ztratili náskok  a dokonce prohrávali  5-4  ale ke konci utkání velice dobře hrající Tomáš  Machander dvěma brankami rozhodl utkáni. Chyby : velice lajdácká hra v obranné činnosti, špatná koncentrace v průběhu zápasu a stavu 1-4, podcenění soupeře, vodění míče až do branky žádná střela ze střední vzdálenosti, nevyužité tutovky /5/.
Hodnocení 2-

Utkání      Tošanovice   –   Sedliště/Lučina   14  :  2  /branky Machander Tomáš 9x,Fober Dominik 3x,Sabela Jan 2x/
Jednoznačné utkání pro domácí celek , předvedena slušná hra , avšak opět některé zbytečné chyby , které vedli k zbytečným inkasovaným brankám. Chyby  :  po provedené útočné akci se nikdo nevracel,  ležérně zahozené tutovky /  V . Pytlík,  J.Sabela  Bulava A. /, schází střelba  ze střední vzdálenosti, zbytečné a sobecké vedení míče –  sólování !!!!!!!!!.

Utkáni   Raškovice  –  Tošanovice    6  :  4   /branky Jindřich Trněný, Vojtěch Pytlík  2x , Tomáš Machander /
Utkáni bylo jedno z vydařených , konečně zabrali i jiní hráči a taky gólově se představil Vojtěch Pytlík což bylo jenom jen dobře, bylo vidět, že v závěru utkaní již došli síly a tak domácí celek zvítězil. Chyby  v utkáni,  hlavně v druhém poločase kdy docházela fyzická kondice , nepřesné přihrávky, ztráty míče v osobních soubojích, chyby při obranné činnosti.
Hodnocení 2

Utkáni   Tošanovice   –   Baška   0  :  10
Utkání bylo jednoznačné pro hostující celek, domácí celek nepředvedl výkon z Raškovic a zaslouženě prohrál . Chyby v utkání, strach  z fyzicky vyspělejších hráčů, již na utkaní  přicházeli poraženi a taky to na projevu hry bylo znát. Dva vlastní góly, nevyužité tutovky /Pytlík, A. Bulava/.Špatné bránění jednoho hráče hostí který vstřelil 8 branek!!!!!!!

Utkání         Ostravice   –   Tošanovice   8  :  9    / branky Dominik Fober 5 x, Chýlek Andřej ,Bulava Aleš , Tomáš Machander 3x /
Velice slušný výkon, bylo vidět že hráči chtějí hrát , vypracovali si řadu příležitostí, které však  řádně nevyužili, vítězství mohlo byt přesvědčivější, ale ztráta koncentrace v závěru utkáni vedla k hrubým chybám v obranné činnosti a zbytečným inkasovaným brankám a zdramatizovaní celého utkání. Chyby v utkání,  hlavně druhý poločas ztráta koncentrace špatná obranná činnost ,  záloha málo pracovala směrem dozadu, podcenění průběžného výsledku utkání.
Hodnocení 2

Utkáni   Tošanovice    –     Janovice     2  :  5  / branky Tomáš Machandr 2x/
Toto utkání všichni hráči podcenili a to proto , že soupeř nastoupil do tohoto utkání s hráčkami a na toto nebyli připraveni/ chyby trenéra / nechali si vnutit hru soupeře a kolem hráček chodili jako panenky, báli se jít do soubojů a navíc zbytečně chybovali a  výsledek poločasu byl 0-3. Druhý poločas  došlo k zlepšení , ale na obrat utkaní toto nestačilo. Chyby v utkaní,  velký respekt k soupeři / nechali hrát soupeře –holky-/  ,špatné  přihrávky , chybné vedení míče , hra na malém prostoru, žádné přenesení hry.
Hodnocení  3

Utkání   Palkovice   –   Tošanovice     4  :  5  /branky Sabela Jan 2x, Chýlek  Andřej 2x, Fober Dominik /
Jednoznačně lze označit jako  nejlepší utkání podzimní části. Všichni hráči nastupovali na utkání velice odhodlaně a bylo vidět, že si moc věří .  V utkání se sice dopustili několika  zbytečných chyb, které by se neměli stávat ale vše  dohnali svou bojovnosti , obětavosti a konečně byla vidět velice pěkná a příkladné pojetí kolektivní  hry , bojovali jeden za druhého a zaslouženě zvítězili.
Hodnocení 1*

Celkové hodnocení podzimní části
Musíme si uvědomit , že mužstvo bylo z 80% poskládané z nových hráčů  kteří se zatím sehrávali. Měli  bychom  eliminovat  z naší hry solování, vice kolektivní pojetí, nehrajete na hřišti sami. Zapracovat na fyzické kondici a tím odstraníme  zbytečné a hloupé chyby. Naučit se přenesení hry    a  zkvalitnit hru po křídlech. Zdokonalit proměňování tutovek, neměli bychom  si dovolit nedát  góly do prázdné branky  .No a především zlepšit hru v obranné činnosti. No hlavním úkolem  zimní přestávky bude práce na brankařském postu.  Musíme  byt dobrý kolektiv, umět  pracovat a nahradit jeden druhého  a výsledky se dostaví.  Pracovat na přijetí nových hráčů a zapracovat je do mužstva.