INFORMACE PŘED PODZIMNÍ ČÁSTI SEZÓNY SR 2018/19

Chtěli bychom tímto informovat veřejnost o některých změnách ve fotbalovém oddíle před nadcházející sezónou.

Trávník na hřišti ve sportovním areálu „Na Chechči“ prodělal omlazovací kůru. Odbornou firmou byl zarovnán, provzdušněn a zasypán křemičitým pískem. Následně byla dosypána hlína s travním semenem do míst po pádu topolů a v brankovištích. Snad se tráva do zahájení sezóny ujme a hřiště bude důstojné pro sehrání zápasů v krajské soutěži mužů a okresním přeboru starších žáků.

Mužům začíná sezóna 11. srpna. A hned na úvod sehrajeme derby zápas se sousedním Sokolem Hnojník. Poslední vzájemné zápasy byly vždy pořádně vyhecované, tak se hned na začátku sezóny máme na co těšit.
Příprava na nadcházející sezónu byla již v minulém týdnu zahájena, kádr se pod novou trenérskou dvojicí, kterou tvoří tandem Roman Šimánek (přišel ze St. Města) a Pavel Musálek (přešel z dorostu), dává pomalu dohromady. O doplnění kádru Vás budeme postupně informovat, ale už teď je jisté, že se zpět z Hnojníka vrací zkušený obránce a Tošanovický patriot David Grygar a také se u nás znovu objeví společně v jednom dresu bratrská dvojice Boráňů. Brankářský post by měl obsadit David Ryšánek, společně s místní nestárnoucí legendou Wladkem Pieleszem.
Také nás čeká několik přípravných zápasů, které jsme zveřejnili společně s rozpisem pro podzimní část soutěže. Všechny přípravné zápasy se odehrají vesměs mimo naše hřiště – z výše popsaných důvodů (regenerace hřiště).

Dorostence se nám v Tošankách udržet nepodařilo, nebyli jsme schopni, ač jsme pro to udělali maximum, sehnat dostatečný počet hráčů a to hlavně z důvodu odchodu části kluků, pocházejících většinou z Vojkovic a Dobratic, do nově založeného dorosteneckého družstva ve Vojkovicích, kde budou hrát okresní přebor. To nám bylo, od některých fanoušků Chechči, taky patřičně vyčteno, ale hráče na doplnění kádru jsme prostě nesehnali. Je to škoda, protože jsme měli srdcem vybojovanou krajskou soutěž, ve které se nám docela dařilo, a okupovali jsme vždy příčky ve vyšších patrech tabulky.
Patří jim velké DÍKY za vše, co pro tošanovický fotbal na dorostenecké úrovni udělali a hrdě reprezentovali naše dvě malé obce jak v okrese, který dokázali vyhrát, tak později v krajské soutěži.

Naštěstí máme dostatečný počet hráčů v žákovském věku a tam se upírá naše další budoucnost. Starší žáci jsou přihlášeni v okresním přeboru již na velký fotbal 10+1, i když to znamená cestování vesměs do třinecké část okresu, na gorolji. Jejich domácí zápasy, sezóna žákům začíná začátkem září, se budou hrát jako předzápas mužů, tak jak jsme byli zvyklí u dorostenců.
Tréninky pod vedením skvělého trenéra Karla Kniezka by měly začít někdy v průběhu měsíce srpna.