Muži přivezli bod z Horní Suché, žáci tři z Milíkova

V sobotním deštivém odpoledni nastoupili muži na půdě mužstva z čela tabulky. Hřiště bylo výborně připravené a tak se mohlo hrát na trávníku hlavní plochy, ale i přesto byl balón těžký a těžko zpracovatelný. Hned ve druhé minutě jsme se ujali vedení, když po střele Jardy Dobiáše neudržel gólman domácích mokrý míč v rukavicích a Kovy ho pohodlně dopravil do brány. Vedení 1:0 nám vydrželo až do 29. minuty kdy se situace opakovala na druhé straně a domácí po střela a následné dorážce vyrovnali. Ještě na konci poločasu se domácí dožadovali penalty po souboji dvojice hráčů v šestnáctce hostí, ale rozhodčí pád domácího posoudil jako dovolený s přispěním mokré hrací plochy. Do kabin se tedy šlo i po závěrečné převaze domácích, po propršeném poločase, za nerozhodného stavu.
V poločase druhém déšť ustal, ale hra se ještě více rozkouskovala a hráči obou mužstev se více začali věnovat jiným disciplínám. To vygradovalo v 60. minutě, kdy po skluzu ve středu hřiště upadl hráč Chechči (Kovy) a hned po přerušení hry dostal od domácího hráče jako přídavek pravou českou facku, což přiběhl řešit Dan Ryba a za pomocí kravaty domácího borce od ležícího Kovyho bezpečně odstavil. Oba tyto přestupky potrestal hlavní sudí červenou kartou a zápas se dohrával o jednoho hráče méně na každé straně. Gólu už jsme se nedočkali a tak i po závěrečném hvizdu svítilo na tabuli skóre 1:1.

V neděli se počasí umoudřilo a naši žáci svůj mač v Milíkově odehráli za krásného slunečného počasí. Autobusem s nimi přicestovalo i slušné množství fanoušků nejen z řad rodičů. Naši mladí si z hřiště pod Kozubovou udělali střelnici a domácím, kteří byli o poznání mladšího věku, nasázeli 13 gólů, když neinkasovali ani jeden. Čtyřma góly k výhře přispěl Martin Kovář, třemi Filip Musiol, dva přidal Andrzej Chýlek a jednou se trefili Honza Sabela, Tom Machander, Martin Fujtík a Adrian Pastuszek.

V příštím týdnu přivítáme na domácí půdě celek z Bohumínské části Záblatí. Žáci mají volný los a tak si v sobotu namísto předzápasu na hřišti zatrénují.