Muži remizovali s vedoucí Lutyní, žáci měli střelecký den

sobota 6.10.

Po sobotním obědě si žáci s chutí zastříleli proti celku z Milíkova. Nutno podotknout, že v soupeřově družstvu byli hráči o poznání mladší, než naše Tošanovické naděje. Do hostující branky se postupně trefilo 6 hráčů, 4x Andrzej Chylek, 3x Honza Sabela s Martinem Kovářem, 2x skóroval Tomáš Machander a jednou se radovali z gólu Vojta Pytlík s Jindrou Trněným. Do zápasu zasáhl, poprvé v kariéře, šestiletý Šimon Musálek, syn asistenta trenéra mužů a snad tím nastartoval velkou fotbalovou pouť po českých a možná i evropských fotbalových trávnicích.

Muži nastoupili před 120 diváky proti vedoucímu celku z Dolní Lutyně s odhodláním získat všechny body pro domácí celek. Hosté byli, dle našeho očekávání, podráždění již před výkopem samotného utkání, aniž by se ještě koplo do balónu, což se projevilo i na hřišti a po zápase při odchodu do kabin. Po počátečních šancích na obou stranách se hosté ve 13. minutě radovali z gólu a vedení 0:1. O deset minut později poslal přísný rozhodčí hostujícího hráče do kabin za urážku protihráče použitím pohoršujícího výroku na jeho adresu. Kdo byl v inkriminovaný moment na hřišti, nebo v jeho blízkosti, nemohl neslyšet.
Ve druhém poločase se zásluhou Kovyho podařilo přesilovku v 67. minutě využít a skóre srovnat na 1:1. Aby byl vyrovnán i počet hráčů na hřišti, tak se do kabin za druhou žlutou poroučel Ahmad. Utkání nakonec za tohoto stavu dospělo k závěru, i když šance na vítězství byly na obou stranách.
Muži se drží po devíti kolech s dvaceti body na lichotivé třetí příčce o čtyři body za první Horní Suchou, která mimochodem prohrála jen zápas v Tošankách a o dva body za druhou Dolní Lutyní. Příští sobotu budeme muset postavení v tabulce obhájit na hřišti v Oldřichovicích, které zaostávají za našimi borci jen o jeden bod. Proto pojeďte naší Chechču podpořit i pod Javorový kopec.