MUŽI: Staříč-Chechča 2:0 (1:0) – okresní pohár

středa 13.9.2017

Ve středečním termínu se odehrál před 45 diváky (z toho 2 hosté) první zápas finále okresního poháru na nádherném hřišti mužstva z okresního přeboru  FK Staříč.

Na naši žádost nám soupeř umožnil přeložení termínu utkání o týden proti původnímu termínu, ale i přes to jsme nepřijeli v úplně optimální sestavě, dle sličné vedoucí mužstva ze Staříče ani domácí neměli kompletní kádr.
V úvodu zápasu měli domácí více ze hry a několikrát pohrozili před naším gólmanem, naštěstí vždy minuli naše tři tyče. To ale neplatilo ve 34. minutě, kdy se Staříč dočkal zaslouženého vedení a tak do šaten se šlo pro nás za nepříznivého stavu 1:0. Velký vítr který hlavně v první půli pod Okrouhlou horou foukal jim hrál navíc do karet a napomáhal rychlejšímu přesunu míče na naší polovinu.
Ve druhé půli se vichr lehce uklidnil, ale naše hra byla pořád nemastná-neslaná. Do největší šance jsme se dostali v 66. minutě, kdy nádhernou přihrávku neumístil do prázdné brány Peťa Parák, balon mu dle jeho slov před střelou nadskočil a trefil-netrefil ho jen chráničem mimo zařízení domácích. V minutě 73. fauloval v šestnáctce Tomáš Damek unikajícího hráče domácích a rozhodčí nařídil pokutový kop, který hráč Staříče proměnil – 2:0. Tři minuty před koncem utkání přišel taktický tah ve střídání, kdy trenér poslal na plac do útoku gólmana Vladka. Ten ač byl nažhavený na góly, zápas otočit, nebo alespoň vyrovnat nedokázal.
V pozápasovém rozhovoru mimo jiné Vladek prohlásil: „…věřil jsem do poslední chvíle, že skóre ještě upravíme, nebo vyrovnáme, ale na hřiště jsem se dostal pozdě, kdy už bylo s výsledkem těžko co dělat…“.
Odveta bude těžká, ale věříme, že ji naši chlapi zvládnou a okresní pohár nakonec vybojujeme pro Tošanovice.

více snímků z pohárového zápasu ve Staříči ve fotogalerii