MUŽI: TJ Smilovice – TJ Tošanovice 2:5 (0:3)

Úterý 3.10.2017

Odložený zápas ve Smilovicích z neděle 24. 9. kvůli nepřízni počasí byl přesunut na úterý 3. 10., ale počasí opět ukázalo svoji uplakanou tvář. Tentokrát se ale domácí pořadatelé odradit nenechali a obě mužstva nastoupili, v téměř nepřetržitém dešti, k mistrovskému utkání.

Od počátku se hrálo opatrněji, trávník hodně klouzal, ale i přes to si na mokrém povrchu ve 13. minutě zápasu v souboji o míč natáhl tříslo domácí hráč. V 18. minutě přišel první gól, kdy na přihrávku do ofsajdu nezareagoval „Jarda“ Dobiáš, možná i proto, že na mokrém terénu upadl, tím zůstal v mrtvém ofsajdu, zato zpoza obrany si vyběhl pro balón Ondra Boráň a překonal nerozhodného gólmana domácích. V dalším průběhu zápasu se hra přelívala na obě strany, ale do branky se trefovali opět hosté. Po druhé se trefil ve 35. minutě Ondřej a o dvě minuty později i „Jarda“ a tak jsme šli do kabin za krásného skóre 0:3!

Ve druhé půli jsme po několika nebezpečných příležitostech domácích, kdy nás buď podržel brankář Peťa Michálek, nebo Smilovičtí těsně minuli zařízení, přidali další dvě branky. Nejprve završil hattrick Ondra Boráň a pak z pravé strany vběhnul do šestnáctky Danek Čuba a sám zvýšil skóre zápasu na neuvěřitelných 0:5. Poté jsme se stáhli více do obrany, domácí nás zatlačili, což vedlo ke zkorigování stavu utkání na konečných 2:5.

Utkání v deštivém počasí sledovalo pod deštníky necelých 20 diváků (v zápise uvedených 40 ?), z toho 10 příznivců hostující Chechči.
Mezi domácími příznivci se příkladně objevil starosta obce Smilovic p. Nogol, bývalá opora 70-tých let Tošanovic, který nám po utkání pogratuloval k vítězství, popřál mnoho úspěchů v dalším průběhu soutěže a zhodnotil utkání, že na hřišti byli domácí aktivnějším týmem, ale naše mužstvo podržel brankář a měli jsme nebezpečné brejky, které jsme dokázali proměňovat…ještě dodal, že těžký terén, byl těžký pro obě mužstva stejně.
Náš trenér Martin Svoboda pochválil borce z Chechči na sociální síti: „Kluci  děkuji. Dnešní výkon ve Smilovicích v tom dešti byl vynikající. Dřeli jste a bojovali. Výhra 5:2 je luxus“.
Zápas by měl mít ještě jednu příjemnou tečku v podobě malého „chrochtavého“ občerstvení, od nejmenované osoby, slíbeného za vítězství ve Smilovicích…nechme se překvapit.