O VÍKENDU VÝHRA (dorost), PROHRA (muži) I REMÍZA (žáci)

sobota+neděle 7-8.4.2018

O víkendu hráli už všechny naše celky mistrovská utkání, žáci doma a muži s dorostem na hřištích soupeřů.

Muži zavítali do Horní Suché, kde přenechali všechny body domácím po porážce 2:0.
V prvním poločase nás domácí hornosušané přehrávali, někdy až drtivým rozdílem. Skórovat se jim podařilo v minutě 13. a 19. a to jim ještě nebyl uznaný gól po předcházejícím ofsajdu.
Do poločasu druhého vstoupili naši s „Maďarem“ na hřišti a hra se vyrovnala. Postupem času jsme domácí začali přehrávat, když domácím pravděpodobně docházely fyzické síly, ale nabyli jsme schopni využít ani ty největší šance. Do šancí se v závěru postupně dostávali „Kovy“ – 2x nedal – sám na gólmana domácích, „Jarda“ netrefil téměř prázdnou bránu a Ondra Boráň před bránou přestřelil. Domácím nabyl uznán další gól, když se míč odrazil – podle rozhodčího od břevna ještě částečně na brankovou čáru. Úplný konec zápasu dohrávali hráči Horní Suché v deseti po vyloučení za druhou žlutou kartu, ale vítězství si už pohlídali.
Horní Suchá – Tošanovice 2:0 (2:0)
50 diváků

Žáci doma přivítali v prvním jarním zápase celek z Metylovic.
V zápase naše nejmladší naděje tahali za delší konec, ale vítězství se nakonec nedočkali a rozešli se z hosty smírně 2:2, když jak na branku Dominika Fobera z 10. minuty, tak na branku nové posily Martina Kováře z minuty 21. dokázali vždy odpovědět vyrovnávacím gólem. Na našich žácích byla vidět kvalitní zimní příprava podvedením trenéra Karla Kniezka v ligotské tělocvičně, když se proti soupeři prosazovali v osobních soubojích a nedělalo jim problémy zpracování míče.
Tošanovice – Metylovice 2:2 (2:2)
góly domácích: 10. Fober, 21. Kovář M.
Diváci: cca 20

Nakonec dorostenci byli jediní, kteří dokázali získat všechny tři body, které dovezli z pod komínů dětmarovické elektrárny.
V desáté minutě utekl všem domácím Mates Šimeček a krásnou přihrávkou našel Kubu Lisníka, který se nemýlil. Domácím se sice podařilo po klasickém nedáš-dostaneš v 32. minutě vyrovnat, ale hned o tři minuty později opět Kuba skóroval a hosté opět vedli. Do poločasu ještě přidal Mates třetí gól, opět po obehrání všech hráčů, kteří stáli v cestě k bráně.
Druhý poločas naši mladí začali vlažně, což domácí potrestali brankou a snížili na rozdíl jediného gólu. V minutě 67. se trefil Kuba Mitura a určil tak konečné skóre dnešního zápasu. To se sice ještě mohlo navýšit, ale Kuba Gančarčík v dobré šanci na závěr zápasu trefil jen síť nad domácím zařízením.
Dětmarovice – Tošanovice 2:4 (1:3)
góly hostů: 10. a 35. Lisník, 44. Šimeček, 67. Mitura
30 diváků (z toho přesná polovina přijela podpořit hostující celek z podbeskydí)