Ohlédnutí za přípravou…a v sobotu všichni pro body do Hnojníka!

 

Již tuto sobotu bude zahájena druhá polovina krajské fotbalové soutěže 1.B třídy.
Naše muže čeká hned na úvod, v sobotu od 15 hodin, derby utkání v sousedním Hnojníku.

Po podzimu patří našemu týmu třetí příčka se stejným počtem bodů (29) jako druhá Dolní Lutyně a s jednobodovou ztrátou na vedoucí Horní Suchou.

Příprava mužstva na jarní sezónu začala začátkem února a nejprve probíhala v tělocvičně učiliště služeb v Místku a na umělce u Hájenky na Poloninách. Během této části přípravy byly odehrány dva přátelské zápasy, nejprve na umělce MFK Frýdek Místek s celkem okresního přeboru FK Staříč, kterým jsme v hodně kombinované sestavě podlehli 7:2, a poté na umělce v Českém Těšíně, kde jsme porazili Vojkovice hrající okresní soutěž 8:0.

Příprava dále pokračovala pětidenním soustředěním na Zakarpatské Ukrajině v nádherném sportovním komplexu Zinedine, kde naši muži mimo jiné prověřili mládež Užgorodské oblasti, kterou porazili těsně 2:1. Soustředění se zúčastnili nejen hráči a trenéři Chechči, kteří měli k dispozici kvalitní sportoviště, včetně posilovny a bazénu, ale taky některé jejich manželky, či přítelkyně, funkcionáři a příznivci tošanovické kopané. Ti se věnovali především ochutnávkám místní gastronomie (včetně nějakého toho pitného režimu) a poznáním skromnějšího života na východ od evropské unie. Autobusem, který byl po celou dobu k dispozici, navštívili po ukrajinských necestách, na kterých je rovného asfaltu jako šafránu, centrum města Užhorod, včetně Užského zámku a skanzenu, vykoupali se v termálních vodách Kosina a hotelu Zolota gora, nakoupili na tržnicích v městech Užgorod či Mukačevo, nebo se nechali vařit v Čanech (kotlích) s ochutnávkou místního chmelového moku, aby se pak namočili do studených vod horské říčky Turychky v obci Lumshory ležící v Ukrajinských Karpatech.

V poslední fázi přípravy již mužstvo pilovalo herní pohodu na domácím trávníku. A taky odehráli dva přípraváky, kdy nejprve podlehli Fryčovicím (1.B třída) 8:3, aby přípravu zakončili vysokou výhrou nad mužstvem z okresního přeboru SK Nošovice-Lhoty vysoko 12:2.

Mužstvo v zimní přestávce opustil gólman David Ryšánek, tím mu chceme poděkovat za odvedenou práci v dresu tošanovické Chechči a přejeme mu mnoho úspěchů v havířovském Gascontrolu. Naše tři tyče tak bude na jaře chránit Ondra Nogol, společně s bardem tošanovického fotbalu Wladkem Pieleszem.
Naopak se k nám vrátil z hostování v Raškovicích snaživý bojovný štírek Radek Papřok.

Doufáme, že se jarní premiéra v Hnojníku vydaří a i ve zbývajících zápasech budeme bojovat o příčky v horní polovině tabulky.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *