Žáci deklasovali Oldřichovice, muži vydřeli výhru ve „Václavkách“

sobota 29.9.

Žáci přehráli tým z pod Javorového. Byli lepší v osobních soubojích, měli lepší zpracování míče a hlavně stříleli góly, kterých se nakonec zrodilo osm. Třikrát se trefil Martin Kovář, dvakrát Andrzej Chylek a Vojta Pytlík a jednou skóroval Honza Sabela. Po utkání si tak Tošanovická mládež užila zaslouženou děkovačku před desíti věrnými fanoušky.

Muži vydřeli výhru v lehce nervózním utkání na půdě stadiónku ve Václavovicích, na kterém probíhá rekonstrukce klubového zázemí.
Už v páté minutě jsme se dočkali prvního gólu Kovyho po chybě domácího gólmana, kdy mu balon proklouzl pod tělem do brány. Vedení ale netrvalo dlouho a domácí dokázali po desíti minutách skóre srovnat. Další trefy do černého jsme se dočkali opět my, tři minuty před koncem poločasu se prosadil pěknou střelou Mates Šimeček a tak jsme šli do šaten s jednogólovým náskokem.
Ve druhém poločase se hra lehce přiostřila, domácí se sice jevili jako lepší tým, ovšem nedokázali proměnit ani ty největší brankové příležitosti. K radosti patnáctce fandů z podbeskydí přidal třetí gól do sítě domácích „Václavek“ Jarda Dobiáš a upravil konečné skóre na 1:3.
Odchod do šaten po utkání neunesli někteří domácí chlapci starající se o chod fotbalového družstva, pravděpodobně měli obavy o vrácení balónu třemi pány ve žlutých dresech a za hlučného hodnocení utkání jim míč ještě na hrací ploše vyrazili z rukou. Jestli byli obavy o vrácení kulatého nesmyslu oprávněné, nebo neoprávněné tak posoudí partička mužů z disciplinární komise.